Jdi na obsah Jdi na menu
 


Odborná způsobilost a reference

9. 1. 2009

V březnu roku 2000 jsem byl na základě zákona 36 z roku 1967 Ministrem spravedlnosti jmenován soudním znalcem v oboru ekonomika - ceny a odhady motorových vozidel.

Od počátku spolupracuji s kriminální službou Policie České Republiky. Dalším z dlouhodobých pravidelných klientů je ČSOB Leasing.

Dlouhodobá spolupráce
 

Metrostav, Hasičský záchranný sbor hl. m. Prahy, Ministerstvo vnitra ČR, Česká televize, Leaseplan ČR, Letiště Praha, a další

V roce 2002 jsem na základě požadavků společnosti Leaseplan ČR vytvořil a metodicky zpracoval systém stanovení nadměrného poškození vozidel vracejících se z dlouhodobého pronájmu (operativní leasing). Tisíce vozů od té doby prošly systémem kontroly, který je podkladem pro další prodej smluvním autobazarům. Více v případové studii.

V roce 2006 jsem se stal smluvním odborníkem mezinárodní certifikační společnosti SGS Czech Republic pro znaleckou činnost v oboru dopravních prostředků.

 

Za více než jedenáct let samostatné znalecké činnosti jsem vypracoval tisíce znaleckých posudků a odborných vyjádření pro firmy i soukromé osoby.

Vzdělání a zkušenosti

 

1993 úspěšně ukončeno studium na VŠZ Praha, fakulta technická, obor provozní spolehlivost strojů

1999 absolvoval dvouleté studium soudního znalectví při SPŠ Dopravní v Plzni
 

Před tím, než jsem se začal věnovat znalecké činnosti, působil jsem v technických a vývojových úsecích společností zabývajících se stavbou, pronájmem a provozováním závodních vozidel účastnících se závodů do vrchu, na okruzích a mistrovství ČR v automobilových soutěžích.
 


Komora soudních znalců ČR

Členem komory jsem od počátku své samostatné činnosti v roce 2000.

Posláním komory je prosazovat a obhajovat zájmy znalců ve vztahu ke státním orgánům a jiným organizacím a osobám, podílet se na vypracování a projednávání návrhů právních předpisů týkajících se znalecké činnosti, formulovat a prosazovat etické a morální zásady znalecké činnosti a o průběžné vzdělávání znalců a o kvalitu znalecké činnosti.